Mészöly Géza Újpestre távozott

Február 8-án látott napvilágot a hír, miszerint Mészöly Géza veszi át az Újpest FC szakmai irányítását. Vele tart Lengyel Patrik, aki ősszel a Haladás FC-nél dolgozott, előtte pedig a Vízművek SK csapatánál.

Mészöly Géza 3 évvel ezelőtt Véber Györgytől vette át a a Fővárosi Vízművek SK felnőtt csapatát. Nagy erénye volt, hogy teljesen beleillett a Vízművek családias légkörébe, remek közösséget kovácsolt, és nem ment az eredményesség rovására az, hogy a BLSZ I egyik legfiatalabb csapatát kellett pályára küldenie hétről hétre.

A bejelentést követő napon meglátogatta a csapatot az edzésen.

A búcsúzó tréner utolsó szavai ezek voltak a csapathoz: „Köszönöm a csapat munkáját, nagyon jól éreztem magam közöttetek, de most egy igen megtisztelő, és felelősségteljes kihívás előtt állok. Biztos vagyok benne, hogy a felkészülés alatt elvégzett munkának a hasznát tavasszal látni fogjátok a pályán. Amennyiben időm engedi, akkor ki fogok látogatni a mérkőzéseitekre. Sok sikert kívánok! Hajrá Vízművek!”

Szabó Zsolt elnök megköszönte Mészöly Géza munkáját. „Korábban mint játékvezető ismertem a munkáját, és mindenhol azt tapasztaltam, hogy kiváló csapatszellem jellemezte csapatait, amelyet a Sportkörünknél is megtapasztalhattunk. A Vízműveknél eltöltött 3 év alatt bizonyította, hogy micsoda alázat, és szakmaiságot képes mutatni egy BLSZ I-es csapat kispadján is. Sok sikert kívánunk az Újpest FC kispadján!”