Labdarúgó
Szakosztály
Küldetésünk
A Vízművek Sportkörnél – hasonlóan más egyesületekhez – a labdarúgás örvend a legnagyobb népszerűségnek. Ez így van már lassan 100 éve, hiszen a Labdarúgó Szakosztály pontosan egyidős a sportkörrel. Az elköteleződést semmi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy a futballpályát maguk a vízműves dolgozók építették két kezükkel. Az újpesti pálya napjainkban is az egyik legkiválóbb fővárosi létesítménynek számít. A Sporkör szellemiségét mutatja, hogy az utánpótlás játékosok zöme aktív felsőfokú tanulmányai mellett is intenzíven sportol, nemcsak rekreációs céllal, hanem eredményorientáltan. A Vízművek dolgozói körében is népszerű sportág a labdarúgás elsősorban közösségformáló erejének köszönhetően.
Szakmai stáb
Csikós Zoltán – technikai vezető
Nahóczky Attila – edző, BLSZ I
Mészöly Kálmán, Kovács Gábor – edző, BLSZ III., U19
Lajkó Ferenc – edző U11, U13, U14 (kék)
Kovács Gábor – edző U14 (piros)
Farkas Tibor – edző U7
Csapataink
FELNŐTT
A felnőtt bajnokságokban a Sportkört két csapat képviseli. A Vízművek SK I. csapata a BLSZ I. osztályban szerepel, míg a II. csapat a BLSZ III. osztály 2. csoportjában versenyez.
UTÁNPÓTLÁS
Utánpótlás csapataink közül U19-es csapatunk az MLSZ Regionális U19 Közép-Nyugat Alsóházban szerepel. U7, U9 és U11 korosztályunk Bozsik tornákon vesz részt, U13 és U14-es csapatunk BLSZ bajnokságban szerepel.
Szakosztályunk története
DICSŐ MÚLT, STABIL JELEN, BIZTOS JÖVŐ
Az 1925-ben alakult Fővárosi Vízművek SK eredeti célja az volt, hogy a Fővárosi Vízművek Zrt. dolgozói számára sportolási lehetőséget biztosítson, ezzel is óvva testi és mentális egészségüket. Egészen a kezdetektől fogva létezett a foci „részlege” az egyesületnek.
1937-ben került átadásra a káposztásmegyeri új telephely, majd két év múlva fordulatot vett a labdarúgás is a Sportkörön belül.
1939-ben nevezték első ízben a labdarúgó csapatot a BLSZ III. osztályba. Ezt az idényt 100%-os teljesítményt nyújtva első helyen zárta a csapat és kivívta az egy osztállyal feljebb jutás lehetőségét.
A következő idényben először a BLSZ II-be, majd a BLSZ I-be is sikerült magukat feltornászniuk labdarúgóinknak, ahol egészen 1944-ig szerepeltek. Még ebben az évben fúzionált a Gázművek, az Elektromost Művek és a Vízművek, innentől egy 2 évig tartó átmeneti időszak következett.
1946-ban az egyesület újjáalakulásával (jelenlegi nevének felvételével) új korszak kezdődött a labdarúgásban, hisz ebben az évben alakult meg a Labdarúgó Szakosztály.
1948-ban az árvíz elmosta a pályát, de a vízmű dolgozók kétkezi munkájának hála, hamarosan újjáépült. Ennek tiszteletére pályaavató ünnepséget rendeztek, melyen a Fővárosi Vízművek SK ellenfele a Kispesti AC (a később nemzetközi sikereket is magáénak mondható Kispest FC), csapata, s az eseményen pályára lépett Puskás Ferenc és Bozsik József is.
A Vízművek SK csapatában is megfordult a hétszeres NBI-es gólkirály, 68-szoros válogatott Schlosser Imre, vagy a szintén a válogatottban is futballozó Szuromi Antal. A felnőtt első csapat folyamatos és stabil tagja a BLSZ I-es bajnokságnak.
Jelenleg a felnőtt bajnokságok (BLSZ I., BLSZ III. 2 csoport, Öregfiúk) mellett utánpótlás nevelés is zajlik a sportkörnél. Az U19-es csapat az MLSZ Közép-Nyugat Alsóházban, míg az U17-es korosztály a BLSZ Ifjúsági bajrnokságban szerepel. Az egészen kicsik – U9 és U11 – Bozsik Fesztiválon, Bozsik Tornán mérettetik meg magukat.
Év
Igazolt játékos
Bajnokság
Pálya
Jelentkezz sportolni a Vízművek Sportkörbe!
Folyamatosan várjuk utánpótlás korosztályban sportoló, vagy sportolni vágyó fiatalokat egyesületünkbe! Ha szeretnél egy kiváló adottságokkal rendelkező sporttelepen, felkészült szakmai stábbal, biztonságos háttérrel rendelkező, neves egyeületnél sportolni, várjuk jelentkezésed!
Hírek
Galéria
Videók
Kapcsolat
Lépjen Velünk kapcsolatba az alábbi űrlap kitöltésével!
Elérhetőségek:
Technikai vezető telefonszám:
+ 36 30 475 2368
Szakosztály e-mail:
zoltan.csikos@vizmuvek.hu
Edzések helyszíne:
1044 Budapest, Váci út 102. (Bejárat a Kemény Zsigmond u. 2. felől)






